Co witalizator na kran może oznaczać dla roślin?
Kiełki są zdrowe, pełne energii i możemy je sami w domu wyhodować. Wpadliśmy na pomysł, aby zrobić eksperyment, w którym porównujemy, jak rosną kiełki w różnych wodach. Na jednym spodku umieściliśmy kiełki w zwykłej wodzie wodociągowej z łazienki, podczas gdy kiełki na drugim spodku dostawały witalną wodą z witalizatora na kran.
W celu uzyskania wiarygodnych rezultatów użyliśmy takich samych ziaren (brokułu), z jednej paczki. Obie próbki postawiliśmy w tym samym miejscu, na parapecie przy oknie w kuchni i dostarczaliśmy im takie same ilości wody.

Poniżej zdjęcia z procesu wzrostu:

Jak widać, istnieje wyraźna różnica! Kiełki w spodku z witalną wodą rosną wyraźniej szybciej, same kiełki są pełniejsze i jest ich więcej. Jasny rezultat, prawda?

Ponieważ witalizator sprawia, że woda odzyskuje swoją pierwotną strukturę, to rośliny – w tym eksperymencie kiełki brokułu – mogą lepiej ją absorbować wraz ze składnikami mineralnymi, które są w wodzie.

Jeśli jesteś zainteresowany witalizatorami, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Witalna woda jest również wykorzystywana w rolnictwie. Zastosowanie witalizatorów Leliveld w rolnictwie badały holenderskie Ministerstwo Rolnictwa i Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Prosimy o kontakt, aby uzyskać więcej informacji.